Doprava ZDARMA pro objednávky na 1500 Kč.

Jak uchovat lněný olej?

Jak uchovat lněný olej?

  1. První největší vliv na stabilitu lněného oleje má kyslík.
  2. V pořadí až druhým faktorem je teplota.

Několik praktických zásad jak udržet čerstvý lněný olej:

  1. Od nás si můžete objednat olej, balený do sáčku (puches) ze kterého je vytlačen vzduch na www.olejarstvi.cz nebo www.cerstvylnenyoej.cz (zde přibalíme i (interní certifikát – je to o důvěře)s daty o procesu výroby-lisování, sedimentace a balení)). Jede o to, že olej je zbaven vzduchu ihned po výrobě, ale hlavně i Vy jako zákazník máte možnost si vzduch ze sáčku vytlačit. Přece olej nespotřebujete za dva dny a do láhve se tak dostane vzduch a je tam až do konce a navíc s ubývajícím množstvím oleje ho tam jen a jen přibývá. U sáčku toto odpadá.
  2. Výroba probíhá tak, že olej 4-8 litrů po dvou hodinách lisování dáme do lednice k sedimentaci a po 12-24 stáčíme do lahví.
  3. Výroba oleje s lignany probíhá tak, že olej 4-8 litrů dáme ihned od lahví nebo sáčku a dáme do lednice. Je tak odstraněn proces sedimentace v lednici. Navíc máte i sediment.
  4. Do balíku je možné si objednat led. Led napomáhá udržet klima v balíku, 500 g je asi málo. Doporučil bych alespoň 1-2 kg ledu-již je rozšířena nabídka.
  5. Přes www.cerstvylnenyolej.cz jsou pevně stanovena data lisování na pondělí a středu expedice úterý a čtvrtek.

 

Autor: Rostislav Ryšavý